Hra o trůny / Seriál online zdarma

Sedm království Západozemí je říše plná udatných bojovníků a mocných králů. Je to země prostoupená intrikami a bojem o moc. Říše je rozdělená na pletichářský jih, divoké východní krajiny a ledový sever ohraničený starobylou Zdí, za kterou se skrývá děsivé zlo.

Hra o trůny – intriky, sex a meče

Pokud si nedáte pozor, můžete snadno přijít o život. Obzvlášť pokud jste potomek rodu, který by mohl mít nárok na trůn. Země je totiž protkaná zradou, chtíčem, intrikami i nadpřirozenými silami. Každý chce Železný trůn, ale ten je jen jeden. Hra o trůny začíná…

Historie se špetkou fantasy

Výpravný seriál Hra o trůny z produkce HBO je natočen podle bestsellerové fantasy ságy Píseň ledu a ohně od George R. R. Martina. Autor se ale zásadně liší od jiných fantasy spisovatelů – vytváří sice promyšlené světy s vlastní historií, zeměpisem i společenskými zvyklostmi, ale tento svět neslouží jako podklad k dechberoucím dobrodružstvím hrdinů, kteří mají za úkol zachránit svět, naopak zde jsou fantasy prvky spíše v pozadí a jde o drsný historický příběh, kde vládnou feudálové.

Kde příběh začíná? Král Robert Baratheon, jehož žena Cersei pochází z rodu bezohledných a bohatých Lannisterů, požádá lorda Eddarda Starka, aby přijel na jih a pomohl mu spravovat království. Zároveň trůn z východu ohrožuje princezna Daenerys z rodu Targaryenů, který vládl Západozemí mnoho let, než byl sesazen. K tomu se začíná probouzet zlo na severu za Zdí, kterou chrání bratrstvo. Na nehostinný sever odjíždí i Jon Snow, Nedův nemanželský syn. Všechny cesty ale stejně nakonec vedou do středu království. A tak zatímco rody bojují o Železný trůn, temnota za Zdí nepozorovaně sílí…

Ve Hře nic není jisté

Hra o trůny umí vyvolat pocit, že jakákoliv postava může umřít. Kdekoliv. A je fuk, že je to miláček diváků. To na tomto seriálu mnoho lidí miluje a zároveň nenávidí. Diváka to přiměje se o své oblíbené charaktery opravdu bát. A když se lidé střetnou s nadpřirozenými bytostmi, je jejich nicota ještě viditelnější. Například ve scéně, kdy Jon Snow poprvé uvidí obra. I díky skvělým vizuálním efektům není těžké sdílet jeho úžas.

 

Seriál má prozatím pět řad, počítá se s natočením ještě dalších tří. Všechny série spojuje parádní titulková sekvence. Má výtečnou hudbu, která způsobuje husí kůži i po stém zhlédnutí. Navíc je jakousi nápovědou. Jelikož se v ní objeví místa, která v daném díle budou dějištěm příběhu. Celkově má Hra o trůny výborné hodnocení, i když první sérii ty další ještě (až na několik výtečných scén – ať už krvavých, nebo prostě skvělých samo o sobě) nepřekonaly.  

Video