Andílek na nervy (2015)

Když jste mladí, chcete mít popularitu a být úspěšnou fashion bloggerkou je snem mnoha náctiletých krásek. Viktorie jí je, ale jak už to tak bývá, ani hvězdám se nevyhýbají běžné strasti života. Po smrti maminky je nucena postavit se před volbu, která ovlivní její další život: na výběr je život v dětském domově nebo po boku otce, kterého dosud nepoznala. Nic však není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Viktorie si zvolí život u otce a musí se přestěhovat na venkov. Aby toho nebylo málo, je její táta návdavkem ještě veterinář a jeho nejoblíbenější činností je posezení s kamarády. Najít si cestu k rodiči, kterého jste nikdy nepoznali, nebývá snadné a snadné není ani hledání cesty k první lásce, která Viktorii čeká také.

Koukněte se na trailer k filmu Andílek na nervy (2015) a udělejte si vlastní názor.

Klasický příběh, co říkáte? Ve filmu toho moc nepřekvapí. Komedii Juraje Šajmoviče jde zřejmě především o ukázání, jací jsou dnešní teenageři. Jsou na zabití, ale nevyplatí se je odsuzovat, protože každý se může změnit a věk přeci přináší moudrost.

Kontrast městského života a násilného přesunu na vesnici je naprosto zřejmý. Poměrně realistický začátek a většina příběhu má až přehnaně sladký a romantický konec. Skoro jako kdyby dívka najednou uzřela anděla a došla k osvícení.

Kdo má chuť na nenáročný film se šťastným koncem, ať si pustí Andílka na nervy a sám si udělá obrázek o české filmové scéně, která, přiznejme si, by mohla být o něco originálnější a nápaditější.

Video