Avegners: Age Of Ultron (2015) – hrdinové se vracejí

Koukněte se na trailer k filmu Avegners: Age Of Ultron a udělejte si vlastní názor.

Jsou silní a vždy stojí na straně spravedlnosti, byť mají i oni své životní prohry a sny. Avengers jsou zpátky! A opět je svět v nebezpečí. Celosvětový mír se muži, jehož druhou tváří je nezničitelný Iron Man, nepodaří obnovit a veškerá snaha selhává. Výtvor, jenž měl ochránit planetu, povstane proti svému stvořiteli. Děsivé nebezpečí znovu dává impuls ke svolání týmu superhrdinů. Kapitán Amerika, Hulk, Hawkey, Black Widow, Thor a samozřejmě Iron Man, stanou tváří v tvář zločinného Ultrona. Podaří se jim zastavit jeho děsivý plán, který by měl za následek zničení lidstva? Kultovní akce nejen pro fanoušky série Avengers pokračuje! Ale je pokračování stejně tak skvělé jako předchozí film, nebo je ten uměle přilepený další díl, který ani po kotníky nesahá těm předchozím?

Na natáčení dostal režisér původního snímku Avengers Joss Whedon o rovných třicet milionů dolarů víc. Snaha byla jasná. Vytvořit něco ještě lepšího, než první díl, což byl poměrně těžký oříšek. V předchozím dílu bylo efektů více než dost a přidávat další a další efekty by mohlo vést ke vzniku naprosto přeplácaného snímku, který do světa křičí, že se jedná o velkorozpočtový film. A tak se režisér vydal jinou cestou a zaměřil se na propracování charakteru postav a jejich vzájemné vazby.

Pokud odklikáte otravné reklamy, tak se můžete podívat na film Age Of Ultron v čestině. Zvuk stojí za prd, ale dá se to. V přehrávači doporučujeme kliknout na režim celé obrazovky „Fullscreen“.

Výsledkem je semknutí týmu velmi rozdílných hrdinů. Porážení ničemů a další teambuildingové aktivity ne vždy sklízí úspěch a několik narážek a vtipných momentů se najde i v tomto díle. Dokonce se zde objevují í zárodky větší náklonnosti a příběhy z minulosti a vztahy mezi hrdiny nabývají osobnějšího charakteru.

Film rozhodně nezklame milovníky akčních hrdinů a filmů plných efektů. Humor, propracovanější příběhy a charaktery postav, které se noří více do hloubky jednotlivých postav dělají z druhého pokračování příběhu o skupině superhrdinů sjednocených pod názvem Avengers opravdu skvělé a právem kladně hodnocené dílo.

Video