Hurá na fotbal plný figurek (2013)

Jednoduchý oddechový animovaný film argentinského režiséra Juana José Campanelly o oživlých panáčcích ze stolního fotbálku. Na první pohled zajímavý námět i obstojná grafická kvalita se však setkávají s plochým a nedomyšleným dějem, který pořádně kazí celkový dojem. Rozhodně se ale nejedná o špatný snímek, který by se dal jednoduše odsoudit a najde se v něm i spoustu dobrého.

Koukněte se na trailer k filmu Hurá na fotbal a udělejte si vlastní názor.

Příběh se točí okolo malého chlapce s bujnou fantazií. Jednou se stane zázrak a jeho milovaní panáčci na stolním fotbálku ožijí. Už odmala má chlapec jménem Amadeo velké sny stát se slavným fotbalistou. Zůstanou jeho sny pouze na hřišti stolního fotbálku, nebo dostane svou šanci na skutečném trávníku?

Skutečným fotbalovým mistrem sice není, ovšem ve stolním fotbálku nezná soupeře. Všechno začne tím, že porazí svého kamaráda, který se později stane slavným fotbalistou. Ten se po čase vrátí do města a zaměří se na pomstu. Stane se únoscem dívky, ke které Amadeo cítí něco víc, než pouze přátelství. Zpátky může dívku získat jedině vyhraným zápasem proti skutečnému profesionálnímu týmu ve fotbale. Tentokrát to nebude bitva mezi plastovými figurkami, ale skutečný tvrdý fotbal.

Nepříliš složitá zápletka v podání jednoduchým a na pochopení poměrně nesložitých charakterů tak spolu s dodáním akce a zajímavosti díky oživlým figurkám, dělá z filmu oddychovou a uklidňující podívanou. Film jistě velmi ocení malí fanoušci fotbalu, kteří se mohou zhlédnout v hlavním hrdinovi a jeho snech.

Zajímavá kombinace akce, napětí, lásky, přátelství a touhy po pomstě vytváří film, který má odškrtnuté všechny položky na seznamu ingrediencí pro vytvoření moderního animovaného snímku.

Video