Už ne jenom park, ale celý Jurský svět (2015)

I když snímek není přímým navázáním na Spielbergovou klasiku Jurský park, nemůžeme se ubránit lehkému srovnání. V každém případě je to ale něco nového se spoustou nových efektů a novou, lepší a monstróznější zápletkou.

Koukněte se na trailer k filmu Jurský svět (2015) a udělejte si vlastní názor.

A tak se píše rok 1993 a jediná kapka krve ve zkamenělé pryskyřici mění svět vědy. Odlehlý ostrov 120 mil západně od jižní Kostariky zažívá nepopsatelné: po milionech let se na něm jako na jediném místě na planetě objevuje znovu čerstvá stopa dinosaura.

Sen amerického milionáře se stává skutečností

Sen amerického milionáře a paleontologického nadšence Johna Hammonda se stává skutečností. Již přes dvacet let je park v plném proudu a každým rokem procházejí jeho džunglemi miliony ohromených návštěvníků, jejichž počet geometricky narůstá.

Geneticky modifikovaní dinosauři?

S touto skutečností také souvisí neustálý vývoj v oblasti genetiky. Manažerka ostrovní atrakce Claire Dearingová (Bryce Dallas Howard) nevidí v přírodním zázraku nic jiného než stroj na peníze. Neváhá prosazovat genetické mutace, díky nimž přicházejí na svět opravdová monstra. Biolog Owen Grady (Chris Pratt) ji před takovýmto postupem varuje, než však Claire pochopí, že se hra s genetickým kódem těchto tvorů nevyplácí, je již příliš pozdě. Jeden exemplář děsivého experimentu uprchl a jeho bestiální instinkt rozpoutá opravdové peklo. Spolu s Owenem se vydává po jeho stopě: ohroženi jsou nejen oni a zaměstnanci parku, ale především návštěvníci, mezi nimiž jsou i synovci Claire.

Zde se můžete podívat na film Jurský svět (2015) v angličtině. V přehrávači doporučujeme kliknout na režim celé obrazovky „Fullscreen“. Zmizí pak otravná tlačítka.

A dinosauři jsou větší a děsivější a jejich řádění je mnohem větší a katastrofálnější. Je to povedené a baví to. Oživená verze je skutečně hrdým snímkem v kategorii filmů o dinosaurech a má všechno, co od podobného filmu lze očekávat. Napětí, akce, krev, skvělé efekty a zábavní park, ve kterém budete chtít být (v případě, že fungují bezpečnostní opatření).

Kromě klasické akce se dostane i na zajímavé scény při krocení raptorů, o kterých se vám dříve mohlo jenom zdát. Kdo neviděl, nepochopí. Tohle se musí zažít na vlastní kůži. Tedy… Raději jen vidět na vlastní oči.

Video