Odebrat z přátel (2014)

Jste často na internetu a sdělujete světu informace o sobě? A nebojíte se toho, kdo že je na druhém konci obrazovky?

Odebrat z přátel vždycky nefunguje

Kybernetický prostor je plný materiálu, který se šíří téměř rychlostí světla. Je také plný nelichotivých videí, jenž dokážou zničit i tu nejsilnější osobnost. Hvězda ze střední školy Laura to pozná na vlastní kůži. Někdo totiž vypustí do virtuálního světa video, které ji po prohýřeném večírku dá nelichotivou nálepku a představí ji jako na mol opilou couru. Po třech dnech následuje fatální vyhrocení situace, kdy místní zpravodajství přináší reportáž o osudu mladé dívky, která neunesla tíhu kybernetické šikany a pod tlakem hanlivých komentářů si sáhla na život.

Koukněte se na trailer k filmu Odebrat z přátel (2014) a udělejte si vlastní názor.

Čas plyne dál a nastává již 3. výročí její smrti. V tento den se jako obvykle schází parta teenagerů na videochatu, aby probrali všední starosti i radosti, popovídali si, zasmáli se. Videohovor probíhající standardním způsobem naruší nezvaný návštěvník, ukrývající se pod přezdívkou Billie227. Nikdo netuší, o koho jde ani kdo jej pozval, nelze jej ani odstranit z chatovací skupiny. Kolem jeho příspěvků začíná být pořádné horko a navíc klade podivné otázky: zajímá se o inkriminované video a především o toho, kdo jej uploadoval na internet. Jenže záhadný uživatel není jediný, kdo videochat jako nezvaný host navštíví. Zda se, že se někdo rovněž naboural Lauřina účtu. Pak někdo vyřkne mrazivou domněnku, že je to možná samotná Laura.

Horor plný teenagerů, nejistoty a podezírání. Budete se bát, nebudete vědět, co se děje a začnete přemýšlet nad celým internetovým světem a nad duchy. Co když dokážou komunikovat pomocí internetu? Co když je soustava jedniček a nul jejich dorozumívací prostředek a možnost získat pomstu?

Budete se dívat na obrazovku monitoru a sledovat hovory a chat. Není to klasický film, ale je to vážně dobře zvládnutý neotřelý nápad, který vedl k opravdu povedenému hororu plného ječení a strachu, co se to vlastně děje a kdo bude další.

Video