Sedmero krkavců – moderní pohádka z klasické předlohy (2015)

Koukněte se na trailer k filmu Sedmero krkavců a udělejte si vlastní názor.

Pohádkový příběh známé české spisovatelky Boženy Němcové se dočkal dalšího filmového přepracování. A protože o dobré pohádky není nikdy nouze, získal film spoustu pozitivních ohlasů. Režisérka Alice Nellis sokolu zhostila znamenitě a k životu opět přivedla velmi povedený příběh plný odhodlání, odvahy a lásky. Hlavním hrdinou tentokrát není chrabrý princ, ani Honza se spoustou štěstí, ale obyčejná dívka.

Nebojácná hlavní hrdinka

Divačkám ženského pokolení se zalíbí síla a nebojácnost hlavní hrdinky Bohdanky, kterou ztvárnila Martha Issová. Pohádka rozhodně nepředstavuje příběh o dívce, které potřebuje zachránit. Naopak Bohdanka je velmi silná a odvážnější, než samotný princ, který příliš odvahy nepobral. Stejně tak i další ženské charaktery tvoří důležitou část děje. Na první pohled zlá a nepřejícná královna Alexandra v podání Sabiny Remundové není úplně černobílá a při troše empatie se dá její chování pochopit. Další výraznou ženskou postavou je čarodějnice Gabriela hraná Zuzanou Bydžovskou, která nepředstavuje velkou kouzelnici se snahou ovládnout lidstvo, a le spíše zmoženou a zklamanou ženu, která se uchýlila do příjemného klidu samoty, kde se snaží vyrovnat s démony z minulosti.

Pro pohádku je velmi typické propracované vykreslení charakteru postav, které nejsou vyloženě dobré nebo špatné, ale prostě lidské a působí velmi skutečně. Vzájemné propojenost a interakce postav se mění a jejich vztahy se postupně vyvíjejí. Z přátelství se stává láska a nenávist se mění v pochopení a odpuštění.

Na své si přijdou děti i dospělí. Film nabízí skvělé propojení humoru, napětí a pohádkových motivů. Původní zpracování předlohy od Boženy Němcové z roku 1993 nebylo těžkým soupeřem a můžeme s jistotou říci, že nová verze je lepším a důstojnějším pojetím nádherné pohádky.

Video