Špión a komedie? Jde to a je to skvělé!

Koukněte se na trailer k filmu Špión (2015) a udělejte si vlastní názor.

Ve špionážní komedii tentokrát zazáří elegantní Jude Law, živelná Melissa McCarthy, půvabná Rose Byrne a nebude chybět ani drsný Jason Statham. Je to však Melissa McCarthy, která se, ač s netypickými mírami hollywoodské herečky, ujímá hlavní role, co by zaměstnankyně světového špionážního gigantu. Není však špiónkou v pravém slova smyslu a většinu dne prosedí v kanceláři, kde asistuje na drátě opravdovému agentovi Bradleymu Fineovi (Jude Law). Bradley je fešák každým coulem, nikoho tedy nezaskočí fakt, že je do něj Susan Cooper (Melissa McCarthy) zamilovaná až po uši.

Láskyplná pasáž nepřichází...

Jenže láskyplná pasáž nepřichází, namísto ní se roztočí kolotoč problémů. Povedená dceruška místního mafiána a obchodníka se zbraněmi dostává po jeho smrti do rukou atomovou bombu, a co by to bylo za obchodníkovu dceru, kdyby se ji nechystala dobře zpeněžit. Agenti musí urychleně jednat: jenže tým je v troskách. Bradley už pro CIA nepracuje a druhý nejschopnější agent Rick Ford byl prozrazen. Komu naložit na záda tíhu odpovědnosti za miliony životů a záchranu světa? Jedna možnost by tu byla, schválně, jestli na to během sledování přijdete.

Vybroušená komedie režiséra Paula Feiga plná humoru a čitých komických situacích je skvělým kontrastem k vážným filmům o špiónských hrdinech nebo chrabrých policistech. Těšte se na koňskou dávku humoru ve skvělém obsazení, které snímku opravdu sluší a ladí celkový dojem na maximum.

Zde se můžete podívat na film Špión (2015) v angličtině. V přehrávači doporučujeme kliknout na režim celé obrazovky „Fullscreen“. Zmizí pak otravná tlačítka.

Je to přehnané, někdy je to prostě moc, ale smích je zaručen a chvílemi se budete až dusit a prosit, aby to skončilo. Otevřený konec navíc volá po dalším pokračování, tak budeme doufat, že se můžeme těšit na další povedenou komedii z prostředí jinak vážných agentů.

Video